Postklasická homeopatie

"Zatímco klasická medicína vše, co vychází ven z těla (ať už na psychické nebo fyzické úrovni) potlačuje, homeopatie to nechává řízeným procesem odejít."

Mgr. Pavel Opelka, RHom
(původně klasický homeopat, autor nového směru, tj. Postklasické homeopatie, která z klasické homeopatie vychází a zpřesňuje ji)


PŘEMOSTĚNÍ aneb Úvod do světa Postklasické homeopatie


Dlouhý čas jsem nevěděla, jak homeopatii po čas studia uchopit. Přiznám se - necítila jsem, že je mou úlohou začít se během studia věnovat homeopatii prostřednictvím poskytování konzultací. Byť má postklasická homeopatie jasně definovanou strukturu i řád, a já se neskonale těším až jednoho dne postoupím směrem k homeopatické praxi v rámci neakutních stavů, v současné chvíli vnímám své poslání malinko jinde (aneb "Zpátky k sobě - do středu sebe sama" a "Průvodcovství ve světě dětí")

V průběhu několika let jsem si nemohla nevšimnout, že se mnoho lidí k homeopatii upíná jako ke zdravé alternativně klasické medicíny. Což je do jisté míry pochopitelné, pokud se ocitnete na počátku a s homeopatií se setkáváte poprvé. Nicméně nelze přehlédnout skutečnost, že mnoho lidí se v této fázi zasekne a využívá homeopatické léky pouze při akutních stavech, a to opakovaně či dlouhodobě, což má jisté procento úspěšnosti, avšak nesrovnatelně nízké oproti tomu, když člověk k homeopatii začne přistupovat trochu jinak, pakliže se na chvíli zastaví.

Velmi dobře vím, jaké to je, když se člověk s homeopatií nebo jiným než mainstreamovým náhledem na život a zdraví vůbec, setká poprvé. Do toho obvykle přichází změť informací a zpochybňování ze strany okolí,... je tak snadné se ztratit a přestat naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Chápu to... Stejně tak vím, jaké to je, když se s homeopatiky setkáte vůbec poprvé na vlastní kůži. A to nemluvím o tom, když se s homeopatií setkáte na vlastní kůži v rukou člověka, který není odborníkem na homeopatii. I to se v praxi bohužel stává a je pochopitelné, že taková zkušenost může některé z nás odradit.

Vzhledem k výše popsaným skutečnostem a vzhledem k tomu, že postklasickou homeopatii studuji, prošla jsem si homeopatickou léčbou a hlavně - s celostním přístupem, který je homeopatií vlastní se ztotožňuji, nabízím lidem, kteří to s homeopatií myslí vážně, Přemostění aneb Průvodcovství ve světě Postklasické homeopatie.

Co si pod Průvodcovstvím ve světě Postklasické homeopatie představit?

  • přiblížení světa homeopatie
  • vysvětlení rozdílu mezi akutní léčbou a homeopatickou konzultací
  • pomoc při hledání kvalifikovaného homeopata
  • formy užívání homeopatických léků (HL)
  • návod aneb Jak poznám, že mě léčí skutečně homeopat?
  • rozdíl mezi klasickou a postklasickou homeopatií
  • kde sehnat homeopatický lék?
  • co jsou to potence a co znamená, když je na tubičce s HL napsáno 5 CH, 9 CH, 15 CH, 30 CH?
  • pomoc při sestavování akutní domácí homeopatické lékárničky (aneb Když něco přijde, ať mám po čem sáhnout)
  • zodpovězení jakýchkoliv případných dotazů týkajících se celostního přístupu a homeopatie

DOMÁCÍ AKUTNÍ HOMEOPATICKÁ LÉKÁRNIČKA


V případě, že máte zájem o pomoc při zakládání Vaší akutní domácí homeopatické lékárničky nebo v případě, že máte zájem o základní informace o homeopatii v rámci akutní léčby, mě neváhejte kontaktovat. Ráda Vám poradím s prvními krůčky vedoucími k domácí homeopatické léčbě v rámci akutních stavů a ráda Vám přiblížím svět postklasické homeopatie...

-Veronika-
(studentka 3. ročníku České školy klasické a postklasické homeopatie)