Homeopatické léky Equisetum hiemale + Arnica montana

03.03.2022

Equisetu hiemale (přeslička zimní) + Arnica montana (prha; arnica horská)

= dva homeopatické léky (HL), které lze (v případě, že je máte doma ve své lékárničce v potenci 5 CH nebo 9 CH) akutně použít na otevřené rány, řezné rány, bolavé a hlubší ranky, které se ne a ne zahojit či jsou na místech, kde dochází k jejich opakovanému namáhání. Postupně a v návaznosti lze tyto dva HL také použít například při špatném došlápnutí, kdy cítíte (i přes RTG), že by bylo vhodné dané místo podpořit.

V osobní rovině se mi již mnohokrát osvědčila varianta/cesta využití, kdy postupně aplikuji tato dvě homeopatika zevně na místo, kde je to potřeba (úraz po špatném doskoku, hluboká nehojící se rána na ruce apod.). V rámci zevního užívání používám homeopatický lék (1 kulička), sklenici a plastovou injekční stříkačku, která mi slouží jako prostředník a funguje velmi efektivně při aplikaci na postižené místo.

Zcela zvlášť/jednotlivě může být využití výše zmíněných HL opět velmi nápomocné. A to například po trhání zubu či po úrazech/pádech a následcích na těle v podobě modřin, naraženin či zlomenin. Na hojení a léčbu těchto stavů jsou tyto léky opravdu skvělé.

Pozn. 1: naše tělo si s velkou většinou ran, ranek apod. poradí samo. Je k tomu ostatně uzpůsobené. Jen někdy se rána může vyskytnout na místě, které je denně opakovaně namáhané nebo, a takové chvíle v životě také někdy přichází, nemáme prostor dát "postiženému místu" potřebný čas a potřebujeme regeneraci podpořit a urychlit.

Homeopatie vnímá člověka jako celek (celostní přístup), tedy jako fyzické tělo a duši (psychika, mysl, duše, srdce,...).


Pozn. 2: neakutní stavy je potřeba řešit s postklasickým homeopatem formou konzultace. Akutní stavy lze řešit s dopomocí (pakliže máte alespoň základní HL ve své domácí lékárničce) s tím, že časem si používání základních akutních léků v rámci homeopatie pravděpodobně osvojíte.

-VK-

S láskou ~Veronika~
  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!