Blog - svět dospělých

... lidé často chtějí univerzální rady a zaručené tipy, ať už z knih nebo od druhých. Spousta lidí chce změnu, ale není ochotná změnit ani to nejmenší ve svém životě. Lidé opakují cesty/ověřené tipy druhých s tím, že zapomínají, že cesta každého z nás je jedinečná. Nikdo není jako druhý.

(Ne)konečno

07.08.2022

Koukám na noční oblohu a uvědomuji si, jak (ne)samozřejmé v dnešním světě je, že člověk směňuje svůj čas za peníze, v jejichž výši by viděl svou hodnotu a také mu jeho práce něco přinášela. Přitom, tento svět je údajně plný neomezených možností a odrazem moderní vyspělé civilizace.

aneb Když clověk začne říkat NE nevědomým vzorcům, autopilotům a zátěžím rodových linií.

Když jsem se poprvé ocitla přede dveřmi paní homeopatky, chtěla jsem se otočit a odejít. Pravdou je, že jednak prostředí na první pohled nekorespondovalo zcela s mou představou, ale hlavně a především - když už stojíte přede dveřmi, je to najednou skutečné, najednou se něco děje. Není to jen jako, není to jen možná, ale prostě to je a Vy...

Homeopatie je holistická metoda, která pracuje s uvolňováním psychických a fyzických problémů/obtíží/nemocí z těla ven. Homeopatie řeší příčiny, kvůli kterým problém vznikl a přistupuje k jednotlivci jako k jedinečné bytosti a komplexně (tj. vnímá jej jako fyzické tělo a psyché).

"Asi jenom stres" - tak tuhle formulku slýchám od lidí poměrně často.

Velmi často přichází inspirace či drobné poňouknutí k sepsání článku ve chvíli, kdy jste v přímé interakci s životem. Jsou to okamžiky, kdy Vám témata, lidé a situace takzvaně chodí a vy víte, že... si máte uspořádat myšlenky a sednout k počítači a začít psát.

10. 4. 2022

10.04.2022
Nezáleží na tom, kde jsi/čím jsi byl včera,nezáleží na tom, kým jsi se stal.Záleží na tom, kým ve skutečnosti jsi.

V poslední době se setkávám čím dál častěji s jedinci, kteří mají a uvědomují si své tzv. začarované kruhy, nicméně se jim nedaří z nich vystoupit, a proto bych se tomuto tématu chtěla věnovat v dnešním příspěvku.

Když jsem nastoupila coby asistentka pedagoga do mateřské školy, byla jsem nadšená. S dětmi jsem pracovala již dříve, nicméně zkušenost práce v kolektivu dětí v rámci předškolního zařízení pro mě byla zcela nová. Současně, spolu s novým prostředím a spoustou očekávání, jsem se vydala cestou studia pedagogiky. Škola, přímá zkušenost a můj přístup k...

Homeopatie (= podobné se léčí podobným) je holistická metoda, která pracuje s uvolňováním psychických a fyzických problémů/obtíží/nemocí z těla ven. Homeopatie řeší příčiny, kvůli kterým problém vznikl a přistupuje k jednotlivci jako k jedinečné bytosti a komplexně (tj. vnímá jej jako fyzické tělo a psyché).