Postklasická homeopatie

11.02.2022

Homeopatie (= podobné se léčí podobným) je holistická metoda, která pracuje s uvolňováním psychických a fyzických problémů/obtíží/nemocí z těla ven. Homeopatie řeší příčiny, kvůli kterým problém vznikl a přistupuje k jednotlivci jako k jedinečné bytosti a komplexně (tj. vnímá jej jako fyzické tělo a psyché).

Postklasická homeopatie zpřesňuje klasickou homeopatii (zcela plynule z ní vychází a navazuje na ni; nicméně je zde  ještě navíc podchycen vývoj jedince v čase/v životě).

Oproti klasické medicíně vnímá postklasická homeopatie člověka jako celek, tedy jako fyzické tělo a duši (psychika, mysl, duše, srdce,...) - dívá se tedy na jedince celostně a vnímá jej také v čase. I díky tomu dosahuje homeopatie vynikajících výsledků nejen u akutních stavů, ale hlavně a především dosahuje vynikajících výsledků u chronických stavů a dlouhodobých, opakujících se obtíží.

Homeopatie tedy rozlišuje 2 stavy:

a) akutní

b) neakutní/dlouhodobé/chronické/opakující se

* Rozlišení těchto stavů je důležité, jelikož má vliv na postup při léčbě konkrétních obtíží/nemocí.

Akutní využití homeopatik může na první pohled připomínat konvenční léčbu, jak ji známe z klasické medicíny - byť princip homeopatické léčby je rozdílný, stejně jako přístup k obtíži. Nicméně v rámci akutních stavů lze homeopatické léky užívat na základě základních znalostí, doporučení homeopata nebo komunikace např. ve skupině "Klasická a postklasická homeopatie", kde jsou denně online k dispozici homeopaté, kteří poradí při léčbě/řešení obtíží akutního charakteru (viróza, růst zoubků u miminek, podpora hojení a regenerace zlomenin, střevní chřipka, obtíže po trhání zubů atd.).

Homeopatická cesta při neakutních obtížích:
Postklasická homeopatie postupně odstraňuje vrstvy "problému"/traumatu/bloku/chronické nemoci,... a vylaďuje organismus zpět do rovnováhy, zároveň hledá a pracuje s příčinou těchto stavů. Jelikož se jedná o stavy chronické/dlouhodobé/opakující se je již cestou homeopatická konzultace a řešení daného stavu s postklasickým homeopatem.

Klasická medicína se zpravidla soustředí na obtíž/nemoc a její potlačení. Postklasická homeopatie vnímá jedince holisticky a také tak k němu přistupuje (všímá si oblastí jako např. vývoj v čase, fyzické tělo, duše, psychika, srdce, mysl, prostředí, ve kterém se člověk nachází atd.).

Posklasická homeopatie umí skvěle pracovat např. s atopickým ekzémem, astmatem, alergiemi, poruchami štítné žlázy, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, celiakií,... dlouhodobými/neustále se opakujícími obtížemi jako např. zánět močových cest, záněty horních cest dýchacích, cysty, migrény, bolestivá menstruace, špatná snášenlivost jízdy autem, neustále se vracející bradavice, opakující se rýmy,...).

* Postklasická homeopatie vidí člověka jako celek (tělo, duše), proto ji řadíme k celostním metodám.

* Homeopat = člověk, který absolvoval školu garantovanou Evropskou radou pro klasickou homeopatii + lékař nebo absolvent lékařského minima + člen komory.

* Přístup k jednotlivci jako k jedinečné bytosti = vědomí toho, že cesta každého z nás je jedinečná (prenatální období, porod, období do 6 let věku, výchova, rodinné vztahy, naše duše, pocity, zkušenosti, vnímání atd.)

-VK-

S láskou ~Veronika~
  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!