Novodobé vztahy

02.02.2023

Slovo VZTAH má dva úžasné aspekty. 

První je ten, že musí oba dva jedinci TÁHnout za jeden provaz, jinak to není vztah, ale přetahovaná. A druhý je ten, že smyslem snažení je, aby nás vztah táhl VZhůru a nikoliv dolů. (zdroj - prostor internetový) 

* za mě osobně bych vynechala slovo "snažení" (ono to tak prostě je)

Často jsme odváděni od sebe sama a když nevíme, kdo vlastně jsme nebo když si nedovolujeme sami sebou být, tak... kdo má pak vlastně s kým mít vztah? A kolik lidí ve skutečnosti v takovém vztahu je, když obvykle začínáme vztahy na základě zamilovanosti, kde to jde často ruku v ruce s domněnkami, představami, očekáváními a kdy nabudeme dojmu, že ten druhý je zdroj toho, že jsme najednou plni energie a jsme šťastní? Kdo s kým vlastně tedy začíná vztah? (úžasné video od Jaroslav Dušek o vztazích: https://www.youtube.com/watch?v=Mg60cuSQF1I.) 

Včera ke mně přišel dotaz, kde mi došlo, že my lidé máme stále stejné tendence, a to "hledat svou druhou polovičku". Dnes mi to zní absurdně, avšak mám pro to velké pochopení. Víte, mnohdy si opravdu pleteme Lásku se závislostí a pokud to máme tak, že musíme být s někým, abychom byli celiství a šťastní, většinou je to cesta do pekla. Je to nevědomí, protože ve vědomí již víte, že jediný, koho ve skutečnosti potřebujete, jste Vy sami. Víte, že ten nejdůležitější vztah, od kterého se odvíjí všechny Vaše vztahy s druhými lidmi, je ten, který máte k sobě. Nevědomí přitahuje nevědomí. Proto jsou kolikrát pozemské vztahy přetahovanou plnou dramat, konfliktů apod. Jenže skutečná Láska nás ve VZTAHU nikdy neodvádí od sebe sama a taky ji poznáte třeba podle toho, že v takovém vztahu jste jednoduše sami sebou, jste svobodní, rostete spolu a současně každý sám, jste tvořiví, smějete se (hodně se smějete :D)... Jo a taky... neřešíte - protože není co řešit :). Prostě jenom JSTE :). 

"Láska je schopnost být přítomný, chápat a vidět druhé přesně takové, jací jsou, přijímat je takové, jací jsou, a bezpodmínečně je zvát, aby byli ve vaší přítomnosti přesně takoví, jací jsou." 

-Gabor Maté-

* Rozdíl mezi Láskou a Zamilovaností: https://www.cesta-vedomim.cz/l/laska-versus-zamilovanost/

* Incomplete = neúplný

S láskou ~Veronika~
  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!